Fenerbahçe’de İsmail Kartal’ın hedefi çifte şampiyonluk! ‘İkisini birden isterim’

UEFA Konferans Ligi Son 16 Turu’nda Union Saint Gilloise ile karşı karşıya gelecek Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Eşleşmeyle ilgili genel bir değerlendirme yapan İsmail Kartal, “Maçın değerlendirmesini oynamadan yapamayacağıma göre rakiple ilgili konuşmamız gerekiyor. Rakibi yeterince izledik. Yaptığımız analizler sonucunda çok iyi bir takım olduğunu, savunmada ve hücumda organize olduklarını gördük. Ekibimizle izledik ve oyuncularıma aktardık. Güçlü bir takımız ve hedefimiz var. İyi bir oyunla İstanbul’a en iyi sonuçla dönmek istiyoruz” dedi.

“Süper Lig şampiyonluğu mu, Konferans Ligi şampiyonluğu mu” sorusuna İsmail Kartal, “İkisini birden isterim” cevabını verdi.

Sahaya en iyi 11’ini süreceğini belirten İsmail Kartal, “Elimizdeki kadroyu en iyi şekilde değerlendirip, istediğim oyunu ortaya koyacak en iyi 11’i sahaya süreceğim. 3 günde bir maç oynuyoruz ama bizim için en önemli maç yarın. En iyi sonucu alabileceğim oyuncularla sahaya çıkacağım. Bu konuda iyi çalıştığımı düşünüyorum” diye konuştu.

Batshuayi’nin yarın maça 11’de başlayıp başlamayacağına dair soruyu İsmail Kartal, “Batshuayi çok duygusal bir çocuk ve çok iyi bir oyuncu. Hangi maçta neler vereceğini çok iyi biliyorum. Bizim için lig de, Avrupa da çok önemli. ekibimle bir toplantı yapıp son kararı vereceğim” şeklinde cevapladı.

Konferans Ligi’ndeki hedeflerinden bahseden İsmail Kartal, “Buraya elimizdeki takımla birlikte tam kadro geldik. Sakatlar dışında… Biz kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz ve bu turnuvayı umursuyoruz” dedi.

Geniş bir kadroya sahip olduklarını vurgulayan İsmail Kartal, “Bu seneki Fenerbahçemiz’de güçlü, geniş bir kadromuz var. Her futbolcumuz ile görüşüyorum. Futbolda her kulvarda gideceksiniz diye bir şey yok. Rakibimizde burada elendi. Benim takımımdaki oyuncular 50. maçını oynayacak. Bu maçları oynamak kolay değil. Liverpool’da bile 13 tane sakat oyuncu var. Fazla maç oynamaktan dolayı biz kupaya konsantre olamadık. Bu demek değil ki burada da kötü sonuç alacağız. Bizim şampiyonluk yarışımız devam ediyor. Bu turnuvada da elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sakat futbolcuların son durumuyla ilgili soruya İsmail Kartal, “Tedavileri devam ediyor. İstanbul’da bıraktık. Avrupa listesinde olmayan oyuncular da İstanbul’da birlikte çalışıyorlar” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x