Soner Çetin’den engelsiz köy projesi

Çukurova Özürlüler Derneği’nin (Çözder) etkinliğine katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, seçimden sonra engelsiz köy projesini hayata geçireceğini açıkladı. Çözder Başkanı Ahmet Ataş da, Soner Çetin’in her zaman engellilerin yanında yer aldığını belirterek, tüm üyelerinden destek istedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Özürlüler Derneği’nin (Çözder) etkinliğinde engellilerden tam destek aldı.

Çözder‘in Adana’nın en büyük sevil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirten Dernek Başkanı Ahmet Ataş, “Biz siyasete bakmıyoruz, bizler adama bakıyoruz. Bizler adamın kalitesine bakıyoruz. Belediye seçimlerinde siyaset gözetilmez. Biz de gözetmiyoruz. Soner Başkanın da kişiliği kalitesi belli. Bizler için insanüstü çaba gösteriyor. Soner Başkan’a desteklerinizi bekliyorum. 10 bin kayıtlı üyemiz var. Kayıtlı üyelerimize mesaj gönderildi. Belediyelerde işlerinizin kolaylaştırılması noktasında Soner Başkan hep yanımızda oldu” diyerek, Başkan Soner Çetin’e açık desteğini ifade etti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de “Bir belediye başkanı herkesin başkanı olmak zorunda” ifadesini kullanarak, “Belediye başkanı engelli bireylerin de ailelerinin de, şehirde yaşayan tüm siyasi görüşlere sahip insanların başkanı olmak zorunda. Kardeşinizi tanıyorsunuz biliyorsunuz. Ben bir engelli kardeşimin bir ihtiyacını karşılarken sizlere bir tek gün hangi partiye mensupsun diye sordum mu? Belediye başkanının siyaseti olmaz. Belediye başkanı elbette bir partiden aday olur ama seçimden sonra rozetini çıkarır hizmetine bakar. 10 yıldır hizmet ediyorum 5 yıl daha hizmet edeceğim ve hiçbir sorununuzu bırakmayacağım. Yerel seçimlerde parti olmaz, şahıs önemlidir, güvendiğin inandığın kişi önemlidir. Tüm partilere mensup hemşehrilerimiz bizi bağrına basıyor. Size buradan söz veriyorum; tarihin en büyük farkıyla bu seçimleri alacağız ve görevimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 

Başkan Soner Çetin, engellilere bakış açısının herkes tarafından bilindiğini söyledi. Engelsiz köy projesi olduğunu açıklayan Başkan Soner Çetin, seçildikten sonra bu projeyi hayata geçireceğini ve engellilerin çok mutlu olacağını kaydetti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x