Yılmaz Özdil detayı yakaladı: Dünyayı kurtaracak PKK’lı kadın terörist

Geçtiğimiz haftalarda Netflix’te yayına giren ve tüm dünyada en çok izlenen dizillerin arasına giren 3 Cisim Problemi dizi Türkiye’de de çok konuşuluyor. Netflix’in “Game of Thrones”un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss ile “True Blood”ın yapımcısı Alexander Woo imzalı yeni bilim kurgu dizisinin konusu şöyle; “Çin’in Kültür Devrimi’nin arka planında geçen gizli bir askeri proje, uzaylılarla temas kurmak için uzaya sinyaller gönderir. Yıkımın eşiğindeki bir uzaylı uygarlığı sinyali yakalar ve Dünya’yı işgal etmeyi planlar. Bu arada Dünya’da, ya üstün varlıkları ağırlamayı ve yozlaşmış olarak görülen bir dünyayı ele geçirmelerine yardım etmeyi ya da işgale karşı savaşmayı planlayan farklı kamplar oluşmaya başlar.”

Gazeteci Yılmaz Özdil herkesin konuştuğu dizi hakkında önemli bir ayrıntıyı dile getirdi. Özdil dizinin içinde dünyayı kurtaracak üç kişiden birinin PKK’lı bir kadın olduğunu ifade etti. Leyla Ariç isimli karakter BM Genel Sekreteri tarafından tanıtılarak Suriye’de Işid’e karşı başarılı harekatlar yapan gerilla savaşı uzmanı olarak tanıtılıyor.

Özdil, analizinde “AKP’nin yanlış politikaları nedeniyle Amerikan dizilerinde aniden kökten dinci Türk teröristler peyda oldu” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x